De CombiClear 6000 Service Kit >2023 - SuperFish is een complete set met vervangingsonderdelen voor onderhoud aan het UV-C gedeelte van de vernieuwde SuperFish CombiClear 6000 vanaf 2023. Deze uitvoering wordt ook wel de groene servicekit genoemd en is specifiek bedoeld voor de nieuwere generatie van de CombiClear 6000.
De set bevat verschillende onderdelen die rondom het kwartsglas en de UV-C lamp worden gebruikt. Je ontvangt een wartelmoer, kwartsglas, beschermclip, lampbeschermring, pakking, O-ring en borgschroef. Hierdoor heb je de belangrijkste montage- en afdichtingsonderdelen voor dit gedeelte van het filter direct bij elkaar.
De servicekit is vooral praktisch wanneer het kwartsglas beschadigd is, een afdichting niet meer goed is of één van de kleinere montageonderdelen tijdens onderhoud beschadigd of kwijtgeraakt is. Je hoeft in dat geval niet direct de complete UV-C/pompunit van de CombiClear 6000 te vervangen.
Speciaal voor de CombiClear 6000 vanaf 2023
Bij deze servicekit is het belangrijk om goed op de uitvoering van je CombiClear te letten.
Deze groene variant is bedoeld voor de SuperFish CombiClear 6000 vanaf 2023. Voor oudere CombiClear 6000-modellen van vóór 2023 bestaat een andere uitvoering van de servicekit.
De verschillende generaties moeten niet zonder meer door elkaar worden gebruikt. Controleer daarom vóór bestelling altijd of je een ouder of nieuwer model hebt.
Heb je een CombiClear 2000 of CombiClear 4000 vanaf 2023? Ook daarvoor bestaat een aparte servicekit. Deze set is specifiek bedoeld voor de CombiClear 6000.
Complete set met zeven onderdelen
De SuperFish CombiClear 6000 Service Kit bestaat uit verschillende onderdelen die samen worden gebruikt bij de UV-C constructie.
De set bevat een:
Wartelmoer
Voor het correct vastzetten van de betreffende onderdelen van de UV-C constructie.
Kwartsglas
De glazen buis die de UV-C lamp beschermt tegen direct contact met het vijverwater.
Beschermclip
Een onderdeel dat wordt gebruikt binnen de bevestiging en bescherming van de constructie.
Lampbeschermring
Voor bescherming en correcte positionering rondom de lampconstructie.
Pakking
Voor een correcte afdichting tussen de verschillende onderdelen.
O-ring
Een aanvullende afdichting die voorkomt dat water langs de aansluiting kan komen.
Borgschroef
Voor het correct vastzetten en borgen van de constructie.
Door deze onderdelen gezamenlijk te vervangen, kan het UV-C gedeelte weer netjes worden opgebouwd.
Inclusief nieuw kwartsglas
Het kwartsglas is één van de belangrijkste onderdelen in deze servicekit.
De UV-C lamp van de CombiClear mag niet rechtstreeks in contact komen met het vijverwater. Daarom bevindt de lamp zich achter een transparante kwartsglazen buis.
Tijdens het gebruik stroomt het vijverwater langs dit kwartsglas. Hierdoor kan zich na verloop van tijd vuil of kalkaanslag op het oppervlak vormen.
Deze aanslag kan de doorgang van de UV-C straling verminderen. Daarom is het belangrijk om het kwartsglas tijdens periodiek onderhoud te controleren en indien nodig schoon te maken.
Is het kwartsglas beschadigd, gebarsten of niet meer veilig te gebruiken, dan kan het met het exemplaar uit deze servicekit worden vervangen.
O-ring en pakking voor een goede afdichting
Naast het kwartsglas bevat de set een nieuwe O-ring en pakking.
Deze onderdelen spelen een belangrijke rol bij de afdichting van het UV-C gedeelte. Na langdurig gebruik kunnen rubberen afdichtingen harder worden, vervormen of beschadigd raken.
Wanneer je het systeem toch opent voor onderhoud, is het verstandig om de afdichtingen zorgvuldig te controleren.
Een O-ring die niet meer goed in zijn oorspronkelijke vorm terugkomt of zichtbare beschadigingen heeft, moet worden vervangen. Hetzelfde geldt voor een beschadigde of vervormde pakking.
Met deze servicekit heb je beide afdichtingen direct beschikbaar.
Handig bij groot onderhoud
De CombiClear 6000 wordt volledig in de vijver gebruikt. Hierdoor krijgt het apparaat tijdens het vijverseizoen te maken met vuil, kalk, algen en andere afzettingen.
Tijdens een uitgebreide onderhoudsbeurt is het verstandig om niet alleen de filters en pomp te controleren, maar ook het UV-C gedeelte.
Haal hiervoor eerst de stekker uit het stopcontact en verwijder de CombiClear uit de vijver. Nadat het apparaat is uitgeschakeld en veilig kan worden geopend, kunnen de verschillende onderdelen worden geïnspecteerd.
Controleer het kwartsglas op aanslag en beschadigingen en bekijk tegelijkertijd de staat van de O-ring, pakking en bevestigingsonderdelen.
Niet ieder onderdeel hoeft altijd vervangen te worden
Een servicekit is vooral bedoeld om onderdelen te vervangen wanneer dit daadwerkelijk nodig is.
Wanneer het kwartsglas bijvoorbeeld alleen een laag kalkaanslag heeft maar verder volledig intact is, kan grondig reinigen voldoende zijn. Vervanging is vooral noodzakelijk wanneer het glas beschadigd is.
Hetzelfde geldt voor de afdichtingen en bevestigingsonderdelen. Zijn deze nog in goede staat, dan hoeven ze niet automatisch vervangen te worden.
Door de verschillende onderdelen samen in één servicekit te leveren, heb je echter direct de juiste vervangende onderdelen beschikbaar wanneer je tijdens het onderhoud slijtage of beschadigingen aantreft.
UV-C lamp niet inbegrepen
Deze servicekit bevat geen nieuwe UV-C lamp.
Dat onderscheid is belangrijk. De servicekit is bedoeld voor het kwartsglas en de omliggende afdichtings-, beschermings- en montageonderdelen.
Wanneer de UV-C lamp zelf aan vervanging toe is, moet hiervoor een afzonderlijke passende lamp worden gebruikt.
Ook wanneer de pomp of elektrische UV-C unit defect is, is deze servicekit niet bedoeld om deze complete onderdelen te vervangen.
Geen filtermedia inbegrepen
Ook de filtermaterialen van de CombiClear 6000 maken geen onderdeel uit van deze set.
Voor de filtermedia is een afzonderlijke SuperFish CombiClear Media Set 6000 verkrijgbaar. Deze is bedoeld voor het vervangen van de filterspons en overige filtermedia.
De servicekit en mediaset hebben dus duidelijk verschillende functies. Met de servicekit onderhoud je het gedeelte rondom het kwartsglas en de UV-C constructie. Met de mediaset vernieuw je de filtermaterialen.
Ook andere onderdelen zijn afzonderlijk verkrijgbaar
SuperFish biedt verschillende reserveonderdelen voor de CombiClear 6000.
Naast deze servicekit zijn onder andere een vervangende rotor, filtermediaset, fonteinset en vervangende UV/pompunit verkrijgbaar.
Hierdoor hoeft bij slijtage of beschadiging van één onderdeel niet automatisch het volledige CombiClear systeem vervangen te worden.
Controleer bij een storing daarom eerst welk onderdeel het probleem veroorzaakt voordat je een vervangend onderdeel bestelt.
Veilig werken aan de UV-C constructie
Bij onderhoud aan de CombiClear is veiligheid belangrijk.
Haal altijd eerst de stekker uit het stopcontact voordat je het apparaat uit het water haalt, opent of onderdelen vervangt.
Ga voorzichtig om met het kwartsglas. Het materiaal is breekbaar en mag tijdens de montage niet onder spanning worden geplaatst.
Controleer bij het terugplaatsen zorgvuldig of de O-ring en pakking correct zijn gemonteerd. Plaats vervolgens de wartelmoer, beschermclip, lampbeschermring en borgschroef volgens de oorspronkelijke constructie terug.
Een ingeschakelde UV-C lamp mag nooit rechtstreeks worden bekeken.
Let goed op de juiste uitvoering
De SuperFish CombiClear 6000 Service Kit >2023 is een praktische set voor het onderhouden van de vernieuwde CombiClear 6000. Vooral het onderscheid tussen de verschillende generaties is hierbij belangrijk.
Deze groene uitvoering is geschikt voor modellen vanaf 2023. Heb je een oudere CombiClear 6000 van vóór 2023, dan heb je de daarvoor bestemde oudere servicekit nodig.
Door vóór bestelling de uitvoering van je CombiClear te controleren, weet je zeker dat je de juiste set gebruikt voor het onderhoud van het UV-C gedeelte.
Belangrijke punten
- Originele SuperFish servicekit
- Specifiek voor de CombiClear 6000
- Groene uitvoering
- Geschikt voor CombiClear 6000 modellen vanaf 2023
- Voor onderhoud van het UV-C gedeelte
- Inclusief wartelmoer
- Inclusief kwartsglas
- Inclusief beschermclip
- Inclusief lampbeschermring
- Inclusief pakking
- Inclusief O-ring
- Inclusief borgschroef
- Complete set met zeven belangrijke serviceonderdelen
- Voor het vervangen van beschadigde of versleten onderdelen
- UV-C lamp niet inbegrepen
- Filtermedia niet inbegrepen
- Rotor niet inbegrepen
- Complete pomp/UV-C unit niet inbegrepen
- Niet bedoeld voor CombiClear 2000 of 4000
- Voor CombiClear 6000 modellen van vóór 2023 is een andere servicekit nodig
- Controleer vóór bestelling altijd het modeljaar en de uitvoering
Laat ons helpen!
| EAN: | 8715897345760 |
| SKU: | 06020812 |